Kinesiology taping

Metoda terapii polegająca na szczególnym oklejaniu wybranych fragmentów ciała specjalnymi plastrami (wykorzystująca działanie sensoryczne) o elastyczności 130-140% , co nie ogranicza ruchów, rozciągającymi się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonej do parametrów skóry. Plastry nie zawierają leków ani latexu, są odporne na działanie wody i umożliwiają przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu.

Kinesio Taping stosowany jest w leczeniu schorzeń ortopedycznych, neurologicznych i schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Jego istotą jest ocena patologii w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego, terapia, a następnie zastosowanie taśmy Kinesio Tex. Bazuje na kinezjologii i zdolnościach organizmu do samoleczenia. Oddziałuje na mięśnie całego ciała, powięzie, stawy, układ limfatyczny i nerwowy. Działa zgodnie z funkcjonowaniem organizmu przez 24 godziny na dobę, a nie tylko podczas sesji terapeutycznej.

Jego działanie polega m.in. na: wspomaganiu pracy mięśni - pobudzenie mięśni osłabionych, a rozluźnienie mięśni napiętych;
zmniejszeniu dolegliwości bólowych; usuwaniu obrzęków limfatycznych; korygowaniu niewłaściwej pozycji stawu (stabilizacja).
usuwaniu stanów zapalnych. Stosuje się 6 rodzajów aplikacji: mięśniową, powięziową, więzadłową, korekcyjną, limfatyczną i funkcjonalną.

Kinesiotaping znajduje doskonałe zastosowanie w sporcie