MASAŻ RELAKSACYJNY METODĄ BODYWORK - łagodzi objawy stresu, przyspiesza regenerację sił, tonizuje stany nerwicy, bezsenności i depresji. Masaż relaksacyjny Bodywork Łączy zalety masażu klasycznego i energetycznego. Wykonywany jest powolnymi ruchami o działaniu antystresowym i uspokajającym. Pozwala pozbyć się napięcia na całym ciele. Wywiera wielokierunkowy, dobroczynny wpływ na funkcjonowanie organizmu, głeboko na poziomie psychosomatycznym. Jest szczególnie zalecany po długotrwałym wysiłku fizycznym oraz psychicznym. Podczas tego masażu terapełta wykonuje bierną gimnastykę stawów kończyn pacjenta, a to sprzyja regeneracji sił i likwiduje ujemne efekty stresu, nagromadzone pod wpływem codziennych przeżyć, przemęczenia i wyczerpania, m.in. bezsenność, nerwobóle, bóle głowy, dolegliwości pleców, barków i nóg.

Daje doskonały efekt w łagodzeniu stanów nerwicowych, depresji, wzmacnia chęć do życia, podnosi witalność. Jest wymarzonym elementem prawdziwego wypoczynku.

Głębokość relaksu może osiągnąć różne poziomy:

  • fizyczny - odczuwanie zmniejszenia napięcia mięśni i stawów, rozluźnienia całego ciała;
  • emocjonalny - wyciszenie myśli, uczucie spokoju, radości;
  • psychiczny - pełniejsze poczucie własnego ciała i pogłębienie świadomości oraz reakcji psychosomatycznych.

 

Podczas masażu w zależności od upodobań, można wykorzystać dodatkowe elementy takie jak: aromat, muzykę, elementy ćwiczeń oraz synchronizacje ruchów danego segmentu ciała z oddechem.